Obecnie żyjemy w czasach, w których króluje głównie rynek konsumenta. Można rzec, że jeśli tylko czegoś potrzebujemy, bywa to niezwykle szybko wywarzane. Oprócz tego bardzo modne jest hasło „ekologicznie”. Globalna produkcja odpadów jest aż tak ogromna, że gdzieś w głowie czasem przypomina nam się, że może należałoby zatroszczyć się o środowisko. Segregować śmieci, wykorzystywać materiały bardziej przyjazne naturze i tak dalej. Na przełomie ostatnich dziesięcioleci fala wyrobów plastikowych zalała świat. To surowiec ,który jest zdecydowanie bardziej trudniejszy w przetworzeniu a także obróbce aniżeli na przykład papier. Papier jest pozyskiwany z drewna, jednakże jego odzyskiwanie z produktu już zużytego jest łatwiejsze.

Na co dzień każdy z nas chodzi na zakupy, lub na przykład pakuje różnorakie rzeczy (kanapki do szkoły czy pracy, prezenty na różnorodne uroczystości itd). Papierowe torby są w tego typu przypadkach świetnym rozwiązaniem. A jeśli np mamy swoją firmę, będziemy mogli na tym produkcie z celulozy subtelnie ulokować reklamę naszej własnej firmy. Torba taka wyrusza w świat oraz nie rzucając się zbytnio w oczy, samoczynnie przedstawia naszą markę w przestrzeni.

Owszem, są one może mniej trwalsze od toreb plastikowych czy materiałowych, jednakże argument recyklingu z pewnością przekona nie jednego do używania tego właśnie produktu.

Więcej: torby foliowe

Share →