Niezwykle częstym kłopotem stron internetowych są ich długie adresy url. Szczególnie w portalach jakie nie stosują linków ,które przypominają pisany tekst. Zastosowanie programów ,których podstawowe zadanie to skracanie linków zdaje się być korzystne z paru przyczyn.

 

Przede wszystkim, skrócony link url łatwiej wysłać do pozostałych. Nie trzeba przejmować się, że link będzie podzielony na dwa fragmenty.

 

Po drugie, taki link o wiele łatwiej zapamiętać. A powszechnie wiadomo, że wielkie znaczenie w obecnych czasach ma słowo mówione. Skrócony link url, to szansa na to, że będziemy mogli go przekazać innej osobie.

 

Ponadto portale dla jakich skracanie linków to codzienność, najczęściej proponują liczenie odwiedzin danego linku. W taki sposób można przykładowo prześledzić ile osób kliknęło w link ,któy zamieściliśmy w emailu, bez ponoszenia dodatkowych opłat za tego typu usługę u e-mail providera.

 

Pytanie zatem, czy warto korzystać z skracania linków?

 

Odpowiedź jakoby nasuwa się sama, choć nie do końca. Wszystko to wymaga pewnego testowania. Ponieważ jak można np. pozycjonować daną stronę pod skróconym adresem? Przeważnie nie mamy w ogóle kontroli nad skróconym linkiem. Stąd również nadrzędnym pytaniem jest, co zamierzamy zdobyć używając skracanie linków url?

Zobacz: skróć link

Share →