Wielu ludzi zapewne widziało operatorskie panele w filmach – ogromne, często rozciągające się na całe ściany, całe różnych pokręteł, przycisków a także ekranów. Mało osób zapewne wie, do czego służą.

Tymczasem panele HMI są to urządzenia ,które stanowią potrzebny element prawie że każdego zakładu, gdzie przeprowadzane są procesy produkcyjne bądź technologiczne. Ich zadaniem jest zintegrowanie pracy bardzo wielu sprzętów w całość, która tworzy jeden system. Mówiąc inaczej, umożliwiają operowanie całym ciągiem maszyn, które pracują nad określonymi etapami procesu. Panele grupują zyskanie z każdej maszyny pomiary a także pozwalają na ich całkowitą wizualizację w formie analizy łatwej dla osoby, która steruje panelem. Są więc takim łącznikiem między ludźmi, a zbiorem działających maszyn.

Teraźniejsze panele proponują dużo rozmaitych innowacji, które gwarantują komfort podczas użytkowania. Powszechnie stosowane są w tej chwili panele ,które są wyposażone w ekrany o różnorakich rozmiarach, co pozwala nam na wybranie tego, który odpowiada nam najlepiej. Częstokroć sterowane są za pomocą dotykowych interfejsów, co umożliwia łatwą obsługę całego urządzenia.

Propozycja na naszym rynku jest bardzo duża, więc każdy z nas niewątpliwie odnajdzie panel, spełniający wszelkie wymagania!

Zobacz więcej: panele operatorskie zastosowanie

Share →