Przechadzając ulicą, zauważamy kominiarza. Co należy zrobić w takiej sytuacji. Z całą pewnością chwytamy się szybko za jakiś guzik! A dlaczego tak robimy? Źródłem takiego zachowania z naszej strony jest będące już niezmiernie długo w świadomości społeczeństwa przekonanie, iż da im to szczęście. Skąd się to wzięło? Na takie pytanie powinienem odpowiedzieć sobie każdy sam.
Dzisiaj prawdopodobnie nie mamy okazji spotkać stereotypowego kominiarza, jaki ubrany jest na czarno. Jego strój zdobią bardzo duże guziki w kolorze węgla, na głowie nosi czapkę, lub beret. Wysokie buty, poprzecierane spodnie a także brudna buzia. A niesie ze sobą bez wątpienia czyścić i drabinę. Bardzo wielu z nas wyobraża sobie osoby,które zajmują się tym zawodem.

Lecz niestety, już czas rozwiać złudne bajkowe wizje. Aktualnie usługi kominiarza są wykonywane poprzez profesjonalistów. Mają oni profesjonalny sprzęt a także stroje „bojowe”. Ciekawe jest to, że w ogóle nie wchodzą oni do kominów. Robią to różne maszyny. Ponieważ bywa to niezmiernie niebezpiecznie,  a dotychczasowe czasy dają nam możliwość zastąpienia kominiarza przez nowoczesną technologię. Fachowcy muszą jedynie uważnie czuwać nad maszynami. Przyszłościowe rozwiązania pozwalają na to, by kominy czyścić nieco rzadziej. Trzeba natomiast wspomnieć o tym, że ta branża w ogóle nie zniknęła. Zwyczajnie się zmieniła.

Zobacz: Tani kominiarz Poznań

Share →